Türkiye’de Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı

Güvenilir bir eğitim danışmanı arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Turkey New Life uzun süreden beri Türkiye’de yabancılara ikamet izni çalışma izni öğrenci vizesi vs. konularda destek sağlıyor. Eğitim danışmanlığı şirketimizin en genç sektörlerinden biri olsa da biz bu konuda kendimize güveniyor ve bu kutsal görevi hakkıyla yaptığımıza inanıyoruz. Her zaman müşteri memnuniyeti ilkesinden yola çıkarak yaptığımız işlerle yüzlerle insanın hayatına dokunduk onların yasalara uygun şekilde Türkiye’de barınmasına sebep olduk.

Öğrenci ikamet izni alınmasında da yanınızdayız,

Öğrenci vizesiyle Türkiye’ye gelip kayıt işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra öğrenci ikamet izni alınması için uğraşmanıza ve ya başka bir danışmanlık şirketi aramanıza gerek yok. Biz bu işlemleri de sizin adınıza gerçekleştireceğiz. İkamet izni bizim uzmanlık alanımız ve bu süreci sonuna kadar yönlendiriyoruz.

Türkiye’de Ücretsiz Ve Dünya Kalitesinde Eğitim

Türkiye geleceğiniz olan çocuklarınıza sunduğu eğitim olanakları ile de göz dolduruyor. Vatandaşlık alan kişiler ilk ve orta öğretim gerekse de yüksek öğretim kamuya ait okullarda ve devlet üniversitelerinde ücretsiz olarak sunuluyor. Astronomik harç tutarları isteyen Avrupa okulları ile kıyaslanınca Boğaziçi Üniversitesi’nden Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne kadar dünya klasmana giren pek çok seçkin üniversitede hiçbir harç ödemeden okuma ve yurtlarda ücretsiz konaklama hakkınız bulunuyor.

Türkiye’de uluslararası geçerliliği olan, modern bir tarzda üniversite eğitimi verilmektedir. Bazı üniversiteler Türkçe bazıları ise İngilizce eğitim vermekteler. Hangi üniversite olursa olsun yabancı dil eğitimi sağlanmak ve İngilizce hazır sınıflarından sonra branşlara geçiş olmaktadır. Keza, Türk üniversitelerine kayıt yaptırdıktan sonra üniversitenizin Türkçe hazırlık kursalarına giderek ücretsiz veya çok sembolik ücretlerle Türkçe öğrenmek de mümkün.

Türkiye Üniversitelerinin Yabancı Öğrencilere Sağladığı Avantajlar

Eğitim Öğretim Standartlarının Yüksek Olması

Dünyada geçerliliği olan Türkiye üniversiteleri; kaliteli eğitim anlayışı, başarılı öğretim kadrosu ve dünya ile entegre olmuş eğitim sistemi ile standartların çok üzerinde yükseköğretim imkanı sunuyor. Bu sayede öğrenciler hem hayata hem de mesleklerine en iyi şekilde hazırlanarak başarı basamaklarını kolayca çıkabiliyor.

Uluslararası Düzeyde Geçerliliği Olan Diploma Programları

Türkiye’de üniversite eğitimi almış yabancı uyruklu öğrencilerin diplomaları Avrupa, Amerika ve dünyanın birçok ülkesinde geçerliliği olan ve denkliği kabul edilen diplomalardır. Her üniversitenin diploma denkliği farklılık gösterdiğinden giriş yapılması düşünülen üniversitenin diploma denklik yönetmeliğine bakmak daha doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır.

Öğrenci Odaklı Modern ve Donanımlı Kampüsler

Hem devlet üniversiteleri hem de özel üniversiteler; geniş, konforlu ve tam donanımlı kampüslerde eğitim-öğretim çalışmaları sağlayarak öğrencilerin bilgiye en kolay şekilde ulaşmasını sağlıyor. Kampüs içindeki kütüphaneler, laboratuvarlar, öğrenci kulüpleri, sanatsal etkinlik alanları ve daha birçok öğrenci faaliyet alanıyla öğrenciler, modern eğitim kampüslerinde yükseköğretimlerini tamamlıyorlar.

Ekonomik ve Güvenli Eğitim İmkanı

Türkiye bölgesine göre son derece gelişmiş özellikler gösterirken aynı zamanda oldukça güvenli bir ülke imajı çiziyor. Komşularından farklı olarak sosyal hayatın canlı olduğu Türkiye’de, Avrupa ve Amerika’ya göre daha ekonomik şartlarda öğretim görmek mümkün.

Türk Misafirperverliği ve Dostane İlişkiler

Genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye, yabancıyı hemen kabul eden ve rahat etmesi için birçok farklı imkanı sunan özel bir ülkedir. Türk misafirperverliği dünya literatüründe geçerliliği olan bir kavramdır ve Türk insanının samimiyeti, içtenliği her zaman en üst seviyededir.

Öğrencilerin en temel gereksinimlerinden olan barınma, beslenme ve ulaşım imkanları Türkiye’de son derece gelişmiş bir sistem dahilinde sunuluyor. Birçok üniversite yabancı uyruklu öğrencilerin Türkiye’deki yaşama daha çabuk uyum sağlaması için danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

Her üniversitenin kendine ait veya yakın mesafelerde bulunan yurtları bulunuyor. Bu yurtlar özel işletmeler olduğu gibi devlet yurtları da olabiliyor. Yurtta kalmanın yanı sıra ev kiralama da barınma için diğer bir seçenek oluyor. Üniversite çevresinde sadece öğrenci için kiralanan apartlar, odalar veya evler bulmak mümkün oluyor.

Beslenme
Her üniversitenin kaliteli, temiz ve çok uygun fiyatlara yemek hizmeti sağlayan yemekhaneleri bulunuyor. Üç öğün yemeği üniversite yemekhanesinde yiyebilir veya üniversite kantinini tercih edebilirsiniz.

Ulaşım
Büyükşehirlerde toplu taşıma sistemi son derece gelişmiştir. Metro, tramvay, otobüs, dolmuş ve metrobüs gibi alternatif toplu taşıma imkanlarıyla şehir içinde bir yerden başka bir yere gitmek son derece kolay oluyor. Öğrenciler şehir içi ulaşımda indirimli kart kullanıyor ve ulaşım masrafları oldukça düşük rakamlar oluşturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir