Sonradan Türk Vatandaşlığının Kazanılması

Sabit Sermaye Yatırımı ve Finansal Sermaye Yatırımı ile Vatandaşlık Danışmanlığı

Gayrimenkul Dışındaki Yollarla  Türk Vatandaşlığı Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Yabancı uyruklu kişiler en az 500 bin ABD Doları tutarında bir ödenmiş sermayesi olan bir şirket kurarak yahut da önceden kurulmuş bir şirketi en az bu tutarda bir sermaye koyarak bir şirkete ortak olarak yahut da tümüyle satın alarak Türk vatandaşı olma hakkına sahiptir.

500 bin ABD Doları tutarında bir sermayenin bir şirkete yatırılması halinde Türk vatandaşlığı hakkı kazanabilmek için 3 yıl boyunca şirket ortaklığının devredilmeyeceğine dair taahhütte bulunulması gerekir. Yatırım şirketten üç yıldan önce ortaklıktan düşülmesi veya yabancının ortaklık sermayesinin 500 bin ABD dolarının altına düşmesi halinde verilmiş olsa bile Türk pasaportu geri alınacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kamu yatırım araçlarına en az 500 bin ABD Doları tutarındaki bir yatırım yapanlar Türk vatandaşı olabilir. Bu yatırım aracı Hazine Bonosu, Devlet Tahvili gibi çeşitli araçlar olabilir.

Aynen gayrimenkul alımı yoluyla olduğu gibi yatırımcının eşi ve 18 yaş ve daha küçük yaştaki çocukları da Türk vatandaşlığı hakkını kazanır.

Bankaya Para Yatırarak Türk Vatandaşlığı nasıl kazanılır?

Bankaya para yatırılması halinde Türk vatandaşlığı hakkı kazanabilmek için bu paranın 3 yıl boyunca çekilmeyeceğine dair taahhütte bulunulması gerekir. Üç yıldan önce paranın çekilmesi veya banka hesabındaki paranın üç yıl içerisinde bir gün bile olsa 250 bin ABD Dolarının altına düşmesi halinde verilmiş olsa bile Türk pasaportu geri alınacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir